• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Żwirek dla kociaków

Żwirek dla kociaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kociaków
W każdym wnętrzu, gdzie jest kot, powinien być też odpowiedni żwirek. Koty na ogół załatwiają się w żwirku, wtedy opieka nad nimi jest wygodniejsza niż gdy posiadamy pieska. W kuwecie musi być przechowywana specjalna mieszanina, która będzie w stanie asymilować to, co wydala zwierzak. Kiedyś właściciele kota wysypywali kuwetki takimi surowcami jak trociny, ziemia albo gazety. Niestety są to substancje, które sprawiają, iż mycie oraz uzupełnianie są dość niekomfortowe, a oprócz tego nie absorbują zapachów oraz nie utwardzają się. Przecież kot nie zawsze będzie pragnął wypróżniać się w brudnej toaletce – bywa, iż znajduje sobie inne świeże pole. Z tego powodu dobre wypełnienie toaletki to ważna kwestia nie tylko dla kota, lecz też rzecz jasna dla posiadacza, który ma trudnić się utrzymaniem porządku. Na szczęście wykorzystywanie takich materiałów jak wiórki albo gazety nie są już obowiązkowe, ponieważ sklepy dla zwierząt udostępniają bardzo wygodne wyjście, czyli żwirki dla kota.
Posiadacze kociaków mają na prawdę wybór podłoży do kuwet. Najważniejszą właściwością żwirku dla zwierząt jest wchłanianie zapachu a także zbrylanie się, dzięki czemu możemy w prosty sposób wyczyścić kuwetę. W serwisach dla zwierząt zazwyczaj możemy znaleźć nawet kilka rodzajów żwirków. Zasadniczo możemy sklasyfikować żwirki na poniższe rodzaje: żelowe, drewniane oraz żwirki bentonitowe.
Każdy z takich żwirków ma inne właściwości i to od posiadacza zależy, na który się nastawi. Kupując żwirek dla kota, należałoby wziąć pod uwagę ich zalety oraz wady.
Żwir silikonowy wyprodukowany jest z materiału nazywanym wapienno-piaskowiec. Cechuje się szczególnie, że doskonale wchłania koci mocz oraz gromadzi go na zawsze. Świetnie niweluje zapachy, dlatego nie wymaga częstego czyszczenia toaletki. Minusem żwirku wapienno-piaskowego jest szczegół, że po określonym czasie nabiera żółtego koloru, co może wyglądać dość nieprzyjemnie – z tego powodu najlepiej jest uwzględniać go w kuwetach zamkniętych.
Żwirek z włókien drewnianych okazuje się wydajny i konsekwentnie niweluje fetor. Kolejną korzyścią stosowania takiego podkładów dla zwierząt jest alternatywa wyrzucenia go do kanalizacji (tylko w drobnych ilościach). Na ogół tego rodzaju żwirek może okazać się bardzo drobny lekki, tj. wiórki, z tego względu, zdarza się że rozprzestrzenia się po domu na kocich nóżkach.
Żwirek bentonitowy to na ogół popularny typ podłoża, który zbryla się w granulki, a wtedy czyszczenie po kociaku przebiega bezproblemowo. Możemy taki żwirek dostać w atrakcyjnych cenach. Znakomicie wchłaniają wszelkie aromaty. Nie wolno jednak wyrzucać go w kanalizacji, gdyż może skutkować to zapchaniem. Właściciele na ogół wsypują zużyty żwirek do worka a nastepnie wyrzucają do śmieci.
Warto zdecydować się na jakiś żwirek dla zwierzaka, gdyż znacząco upraszcza to solidną opiekę nad zwierzakiem. Zapewnienie sprawnej toalety kotu to obowiązek właściciela, dobrze jest przejrzeć rozwiązania, które oferują aktualnie sklepy zoologiczne.

źródło: https://www.e-pazur.com/k20,koty-zwirki-dla-kota.html


Comments are closed.

Zaproszenia ślubne

Eleganckie zaproszenia na ślub z motywem boho glam Ekskluzywne zaproszenia na ...

Tanie przeprowadzki

Przeprowadzka? Kiedy tak właściwie musisz ją zorganizować? Przyczyny do zmiany miejsca ...

Fotowoltaika

Czy fotowoltaika oraz technologia solarna ma sens? Przy budowie domu czeka ...

Karma dla chomika

Odżywcze karmy dla szczurów Pożywne pokarmy dla szczurów oferowane są w ...

Firanka

Wystrój współczesnych wnętrz - kupno firanek Widoczny świat daje każdemu z ...

Lifaair

Przebieg, który zwany jest oczyszczaniem powietrza, to zamiana powietrza w ...

Elkar

Przyrządy oraz części używane w elektronice Elektronik ma okazję zdiagnozować ...

Wynajem dźwigów Wr

Konstruowanie domów, autostrad, osiedli - tego na każdym kroku można ...

Naturalne świece za

Dekoracja wnętrz mieszkalnych ujawnia się w głównej mierze w naszych ...

Skup aut Warszawa

Wystarczy jedynie jeden telefon do firmy, abyśmy za darmo wycenili ...